סהר שפע – מדוע רשת ארומה כל כך מצליחה

סהר שפע – מדוע רשת ארומה כל כך מצליחה

אין ספק בכלל, שאחת מרשתות הקפה הכי מצליחות בישראל, היא רשת ארומה תל אביב. מדובר על רשת שפוצלה מתוך רשת ארומה ישראל אשר בתחילתה היתה בבעלות האחים שפע, סהר ויריב. עם הזמן הם החליטו לפצל את החברה, ורשת ארומה תל אביב הפכה לרשת בלעדית שפועלת באזור תל אביב, בעוד ארומה ישראל פועלת באזורים שונים ברחבי הארץ וכן בחו”ל.

רשת ארומה תל אביב זוכה להצלחה גדולה, בין היתר בזכות פריסה רחבה של סניפי הרשת בכל העיר, כאשר בין היתר אפשר למצוא סניפים שלה בשכונות פופולאריות, אזורי בילויים אהובים, קניונים ומרכזי קניות וכן בתוך מבני ציבור שונים, כך למשל ניתן למצוא סניף שלה קרוב לבית חולים איכילוב והוא משרת הן את החולים ובני משפחותיהם והן את הצוות הרפואי של בית החולים.

קשת ארומה תל אביבי נחשבת לרשת ייחודית, בזכות העובדה שהיא מציעה ללקוחות שלה תפריט רחב וייחודי של מנות שונות, בין אם מדובר במנות חלביות, מנות טבעוניות, צמחוניות וכן מנות בשריות אשר מגיעות משלל מטבחים ברחבי העולם. חשוב לציין, חלק מסניפי הרשת הם כשרים בעוד אחרים לא.

לפני שנסביר את סיפור ההצלחה של רשת ארומה תל אביב, חשוב לבדוק את הסיפור של הרשת אל מול סיפורים של רשתות אחרות. זה נכון שיש עוד רשתות מצליחות, אך לא באותה מידה. הן לא פרושות כמוה בכל העיר, לא זוכות לחשיפה תקשורתית חיובית כמוה ובאופן כללי פחות מושכות קהל כמוה. מה עוד שמדובר ברשתות שאינן פרוסות בכל מקום ולכן גם הזמינות אליה היא נמוכה יותר.

איך אפשר להסביר את סיפור ההצלחה של ארומה

בשביל להבין את סיפור ההצלחה של רשת ארומה, צריך להבין את הסיפור של סהר שפע, האיש שייסד את הרשת וכן להבין את הקונספט שהרשת מציעה.

לא מדובר על בית קפה רגיל, כזה שבאים אליו, מתיישבים ומלצרים מגישים מנות כאלה ואחרות. כאן הכל הרבה יותר מהיר, הרבה יותר נגיש, הכל מתבצע בשיטת שירות עצמי מצד אחד, ומצד שני, כל המאכלים, המאפים, הסלטים, העוגות, הכל מוכן במקום, טרי ועשוי מחומרי גלם איכותיים. כמובן שהכל גם זול באופן יחסי. לכן מאוד משתלם להיכנס לרשת, להזמין קפה, בין אם זה בשביל לשבת במקום או לקחת אותו איתנו לדרך.

כאמור, מי שייסד את הרשת הוא סהר שפע, אשר החליט לעשות זאת אחרי שהות בניו יורק שם הוא למד את כל הרעיון והשיטה של בתי קפה בניו יורק, ואכן אנחנו יכולים לראות את הדמיון בין ארומה לבין בתי קפה בעיר הגדולה. בדומה למה שאפשר למצוא בתפוח הגדול, גם בארומה מבינים את הערך של שתיית קפה איכותי לצד מאפים, סלטים או כל דבר אחר, במחיר אטרקטיבי ובאיכות גבוהה.

סהר הביא עמו תרבות ייחודית שעד ארומה, לא היתה נוכחת בישראל. היו מעט מאוד בתי קפה, באופן יחסי, בדרך כלל הם פעלו באופן הרבה יותר “רציני”, כלומר עם מלצרים, והיה צריך לשבת בשביל לקבל שירות, כל העניין היה לוקח הרבה יותר זמן. מה עוד שגם השיטה של זכיינים שמפעילים רשתות ונהנים מפרסום ושיווק דרך הרשת, והיו עוברים התלמדות, לא היתה מוכרת בישראל. זו שיטה אמריקאית נפוצה שרשת ארומה החלה לייבא וכיום היא זוכה להצלחה גדולה מאוד.

לראיה, הרשת קיימת כבר למעלה מעשרים שנה והיא זוכה להצלחה גדולה, אין תל אביבי שלא מכיר אותה,  למעשה אין ישראלי שלא נהנה ממנה.