מהם תהליכי חמצון מתקדמים?

המים שאנחנו צורכים, בין אם זה לשתייה ובין אם זה לצרכים אחרים, כוללים בתוכם חומרים שונים, אשר חלקם יכולים להיות מזהמים ולגרום לנו נזק, בין אם זה באופן ישיר ובין אם זה באופן עקיף. לעיתים הנזק נגרם בטווח הרחוק, מבלי שאנחנו מודעים למקורות שלו.

במהלך השנים נעשה מחקר ארוך ומקיף אשר מטרתו לטפל בצורה נכונה, בכל אותם גורמים שעלולים לזהם את המים ולגרום לנו נזק בזמן צריכתם. בין היתר התברר, שצריך לבצע תהליכי AOP, על מנת לנקות את המים מפני חומרים שונים הנכללים בתוכם.

מה זה תהליך AOP?

תהליך AOP הוא למעשה תהליך חמצון מתקדם, אשר מטרתו לפרק מי חמצן, ולהסיר את ההשפעות של חיידקים או של חומרים אשר מטרתם לקטול חיידקים בתוך המים. חשוב לומר, הרבה פעמים התהליך הזה הוא חיוני, בין היתר, בגלל שהחומרים המלוכלכים, מופיעים במים אחרי אירועים שונים בטבע שאנחנו לא מודעים אליהם, או מודעים ואין לנו שליטה עליהם.

למשל, אחרי סערות, ברקים ושינויים קיצוניים במזג האוויר, יכולים להופיע חומרים שונים שישפיעו על איכות המים. על כן, צריך לבצע תהליך של חמצון מתקדם בשביל לחטא ולנקות אותם. לעיתים התהליך מתקיים באופן טבעי אך יש מקרים שצריך לתת לו עזרה.

חשוב להבהיר, תהליכי AOP אשר מתבצעים במים, הם חיוניים על מנת שנוכל להשתמש בהם באופן סדיר ללא שום חשש, שמא ייגרמו לנו נזק. אם אנחנו לא נקפיד על כך, הבעיה עלולה להתגבר, להתעצם וליצור נזק משמעותי, בין המים מיועדים לשימוש פרטי או אחר.

כיצד זה מתבצע בפועל?

התהליכים מתבצעים על ידי החדרת חומרים מתאימים למים, כבר בשלבים מוקדמים, בפרט כשמדבר על מי קולחין. בצורה כזו אפשר ליהנות ממים נקיים לשימוש, כבר בשלב מוקדם ובהמשך לא יהיה צורך לחזור על התהליך.

למעשה, אם התהליך מתבצע כמו שצריך, אז בשלבים מתקדמים יותר כאשר המים יהיו מיועדים לשימוש ביתי או שימוש אחר, אז אנחנו נוכל ליהנות ממים נקיים, איכותיים ובריאים שאינם כוללים חומרים ומרכיבים שעלולים לגרום לנו נזק.

החשיבות בתהליכי AOP, היא לא רק לצורך שימוש במים פרטיים אלא גם לצורך שימוש במי שתייה וכל סוג אחר של מים, ולו בשל העובדה, שבאופן כזה או אחר, כל שימוש במים מיועד באופן כזה או אחר, לשימוש של בני אדם, בין אם מדובר במי השקייה, מים לתעשייה, ייצור או כל דבר אחר.

מי רשאי לבצע את התהליך

תהליך של AOP, מתבצע על ידי גורמים מקצועיים המתמחים בכך, ויכולים לא רק לבצע את התהליך אלא גם לנתח את הממצאים, אחרי בדיקות מקיפות ולוודא שאכן לא נותרו בו מרכיבים אשר עלולים לסכן את מי שמשתמש במים, באופן ישיר או באופן עקיף.