טיפים לרכישת סט תפילין לבר מצווה

סט תפילין לבר מצווה

בשעה טובה, הילד שעד אתמול עוד נראה כאילו רק למד ללכת, הולך לעמוד בבית הכנסת בפני הציבור ולקרוא מן התורה. הנער הגיע לגיל מצוות ומהיום, נושא במלוא האחריות על מעשיו וחייב בשמירת תרי”ג מצוות. זהו הרגע שבו כל החינוך שהקדשת לו במשך 13 שנים בא לידי ביטוי ולך נותר רק לברך “ברוך שפטרני מעונשו של זה. ההתרגשות והשמחה היא בוודאי גדולה וברגעים כמו אלו, ראוי שנכין את הנער לקראת גיל המצוות ונרכוש עבורו סט תפילין לבר מצווה המכיל את כל מה שבעל המצוות זקוק לו. מה מומלץ לשלב בסט ועד כמה ראוי שנשקיע? על כך ברשימה הבאה.

מה צריך להכיל הסט?

ישנם סוגים רבים של סטים לבר המצווה המכילים טווח רחב של פריטים ולא תמיד כולם נחוצים. אלו כמה מפריטי החובה שכל בר מצווה זקוק להם.

כמובן – תפילין

זהו הפריט החשוב ביותר. מצוות הנחת התפילין היא אחת מהמצוות המרכזיות במעמד בר המצווה ולצד העלייה לתורה, היא מפגישה את הנער עם המצווה הראשונה שיבצע בחייו. בהצבת קריאת שמע כמצווה הראשונה שיעשה הילד בחייו, אנו מאפשרים לו לקיים את שאמרו חכמים במסכת ברכות, “כדי שיקבל עול מלכות שמיים תחילה ואחר כך יקבל עליו עול מצוות”. זהו גם הפריט שהכי ראוי שנתעכב עליו בהרכבת סט תפילין לבר מצווה שכן תפילין מאיכות ירודה או שנעשה באופן לא כשר יפסול את הסט כולו ויפגום בביצוע המצוות הראשונות של הנער. מומלץ להדר בתפילין עד כמה שידינו משגת.

טלית וכיפה

הטלית והכיפה ילוו את הילד למשך שנים וישמשו אותו בנקודות רבות בחיים ממעמד העלייה לתורה ולכל התפילות בהן ישתתף במרוצת השנים.

סידור

סידור התפילה מלווה את המתפלל מן הבוקר עד הערב ובכל ימות ומועדי השנה. ראוי שנשקיע בסידור מהודר המכיל את כלל התפילות, הרחבות והסברים על פי מנהגי העדה של משפחתכם.

נרתיק נשיאה

כדי לשאת בנוחות את הטלית, הסידור והתפילין אל בית הכנסת ולכל מקום אחר בו יזדקק להם הנער, מצורף לסט נרתיק בד. זהו המקום לצרף לסט כולו מחווה אישית על ידי הוספת מאפיינים רקומים אל הבד בהתאמה אישית. ניתן לרקום את שמו של בר המצווה, להוסיף הקדשה קצרה לכבוד המאורע. ניתן לשלב את המאפיינים גם בכיפה ובטלית כדי ליצור סט תואם.

מגוון סטים מהודרים ממתינים לך אצלנו

נשמח לסייע לך לבחור סט מושקע, מכובד ומותאם לתקציב שלך שישמח את בר המצווה וילווה אותך לאורך תקופה משמעותית בחייו. כדי לסייע לך לבחור בין מגוון המוצרים, אנו מציעים ייעוץ שיקל על התאמת פריטי הסט ליכולותיך הכלכליות ולהעדפותיך. כדי לקבל סיוע עוד היום ולהזמנת סט לכבוד המאורע, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר שלנו ואחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם האפשרי.