שלושה טיפים לעיצוב פנים של בית פרטי

עיצוב פנים בתים פרטיים

‘ביתי הוא מבצרי’ כך אומרים החכמים. לא סתם בשפות הלועזיות יש פער בין המילה ‘מבנה’ House ובין המילה ‘בית’ Home . לא סתם לבית יש משמעות אחרת, הוא לא רק חלל בו אנחנו מאפסנים את החפצים שלנו, מניחים את המוצרים שקנינו בסופר ומכינים ארוחת ערב. אנחנו מדברים על המרחב בו אנחנו מרגישים בטוחים, אהובים, קרובים לעצמנו ולבני המשפחה שלנו.

בית פרטי הוא כנראה החלום הישראלי במלוא הדרו. הבית, עם הגג והגינה מסמל את המשפחתיות הישראלית במלוא הדרה. כדי שהמרחב יקבל את מה שמגיע לו על מנת שישרת אותנו נאמנה, אין כל ספק כי עיצוב פנים יכול לתת חיים לבית במובנים רבים.

כדי להבין לעומק את הדרך בה יכול עיצוב פנים לשנות את האופן בו אתם מרגישים במרחב הביתי שלכם, נכתב המאמר הזה.

מה שלושת המרכיבים של עיצוב פנים בתים פרטיים

עיצוב פנים בתים פרטיים הוא עיצוב שצריך לתת מענה רחב ככל הניתן גם לבחירות העיצוביות, האסטתיות וגם לבחירות הכוללת מענה פונקציונאלי לצרכים המשתנים של כל בית ובית. הרי בסופו של יום, גם אתם רוצים לחיות בתוך מרחב המשרת את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

על מנת להבין לעומק את האתגרים והפתרונות העומדים לפתחנו בתוך תהליך של עיצוב פנים בתים פרטיים, חילקנו את הטיפים שלנו לשלושה כללים מנחים, פשוטים וקלים.

  1.     מענה לצרכים: כאמור, הבית שלנו הוא לא יצירת אומנות סטרילית בה אף אחד לא נוגע. לא מדובר על מיצג במוזיאון, מדובר על מקום בו אנחנו חיים, פועלים, הולכים וחוזרים. משחקים עם הילדים ויושבים לארוחה בימי שישי בערב. לא יתכן שלאורך תהליך של עיצוב פנים בתים פרטיים לא ניתן מענה לכל אלו בצורה הטובה ביותר.
  2.     קו עיצובי: אנחנו חיים בעידן של שפע בו אנחנו רוצים הכל מהכל. אבל חלק מהתהליך אותו נדרש מעצב פנים לעשות הוא לאגד את המחשבות שלכם לכדי מרחב אחד בו הפריטים השונים מתייחסים זה לזה בהרמוניה. ההמלצה היא תמיד ללכת על כיוון עיצובי אחד ממנו נמשיך לעצב את המרחב כולו בהרמוניה.
  3.     פרטים: כולנו יודעים מה הדברים הגדולים אותם אנחנו צריכים בכל בית. אנחנו הרבה פעמים מסוגלים לדמיין את הספה עליה נשב או את הוילון שנניח על החלון הגדול. אבל, בסופו של יום אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. דווקא החפצים הקטנים, אלו שאנחנו שמים בפינות שונות בחלל הם אלו שנותנים לנו עוד נופח לבית. כך שגם על אלו שווה לחשוב ותלכנן בתבונה.

אני, דניאל מיכאלי, עוסק בתחום כבר זמן רב. מכיר אותו מקרוב ונהנה כל פעם מחדש לרקום חלום למציאות. אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר ויחד נייצר את המרחב המשותף.