המדריך לבחירת ראשי דיו למדפסת

טונר למדפסת

כשם שמכונית צריכה דלק בכדי להגיע ליעדה, ככה מדפסת צריכה ראשי דיו כדי להדפיס. ואם לדייק את המילים שלנו אפילו יותר, מכונית צריכה דלק איכותי כדי שמזרקי הדלק שלא לא ייחסמו. וככה גם רלוונטי לגבי מדפסת, שמצריכה שימוש בראשי דיו איכותיים. אחרת, מזרקי הדיו עשויים להיחסם ולהתקלקל. 

אם אתם מחפשים אחר המדריך המלא לרכישת ראשי דיו עבור המדפסת הביתית, הגעתם למקום הנכון. נסקור כאן את הסיבות לכך שעל ראשי דיו איכותיים למדפסת, פשוט לא מתפשרים. אחד הדברים המהותיים שצריך לדעת הוא, הנושא של ראשי דיו חלופיים מול ראשי דיו מקוריים למדפסות. אנחנו לא נמליץ לכם לרכוש ראשי דיו מקוריים בלבד, אבל זו כן המלצה שכדאי לקחת בחשבון. בפועל, ההבדלים בין ראשי דיו חלופיים למקוריים מתבטאים באיכות דל ההדפסה, אבל לא רק. בואו נבין היכן עוד יתבטאו ההבדלים בין איכויות ראשי הדיו.  

במה מתבטא ההבדל בין ראש דיו מקורי לחלופי? 

בעד שאתם יכולים לרכוש ראשי דיו למדפסות שמוגדרים בתור מקוריים, תוכלו גם לרכוש חלופיים (תואמים). ראש דיו מקורי למדפסת ממולא בדיו איכותי שאמור לעבור באופן חלק בתוך מזרקי הדיו ולא לגרום לתקיעה של המזרק או לסתימתו. 

אם ראש הדיו ממולא בדיו שאינו איכותי, נוזל הדיו עשוי להוביל לכך שהמזרקים של המדפסת פשוט ייתקעו. במקרים אלו, אתם תצטרכו להגיע למעבדת השירות ולגלות, כנראה, שהתיקון יקר מדי ועדיף לרכוש מדפסת חדשה. 

כמה עולה ראש דיו למדפסת ביתית? 

לא רבים יודעים זאת, אבל רוב יצרניות המדפסות משווקות את המדפסות שלהן במחירים שהם כמעט מחירי עלות. זאת, מכיוון שהרווח האמיתי מגיע מראשי הדיו. אם כך, רגע לפני שאתם בודקים כמה עולה ראשי דיו למדפסת הביתית, דעו כי ההוצאה אינה קטנה. אם אתם לא חייבים לרכוש את כל הסט של הצבעים, תוכלו לרכוש רק את הצבע השחור. יחד עם זאת, אם אתם צריכים להדפיס תמונות ופרויקטים צבעוניים, לא תוכלו לחמוק מרכישת הסט השלם של צבעי המדפסת. 

כשאתם בוחרים את ראשי הדיו שלכם, שימו לב שהראשים מיוצרים על ידי יצרנית מדפסות ידועה. אם אתם מחליטים לרכוש ראשי דיו למדפסת מסוג חלופי (תואם), גם כאן, תוודאו שהחברה המייצרת היא חברה מוכרת. 

השוואת מחירים בין ראשי דיו למדפסת ביתית 

דבר נוסף שכדאי לזכור הוא, שתמיד יהיה כדאי לערוך השוואת מחירים בין ראשי דיו למדפסות ביתיות ומשרדיות. השוואת מחירים לראשי דיו תאפשר לכם להוזיל את עלויות הרכישה במידה לא מבוטלת כנראה. בכדי לערוך את השוואת המחירים, תוכלו להשתמש במגוון אתרים ייעודיים באינטרנט למטרות האלו. שימו לב, שבחלק מהחנויות, תוכלו לקבל גם משלוח ללא עלות של ראשי הדיו לביתכם או למשרד. הכוח הצרכני בידיים של גולשי האינטרנט, השתמשו בו.