המדריך לתכנון אירועים קטנים בטבע

הרבה מאוד ישראלים אשר מעוניינים לארגן אירועים קטנים, פרטיים או אחרים, מוותרים על האפשרות לערוך אותם באולמות אירועים ומעדיפים לערוך אותם במקומות פתוחים, מתחת לכיפת השמיים, בטבע.

אפשר למצוא הרבה מאוד מקומות בהם ניתן לערוך אירועים קטנים בטבע, בין אם זה בצפון, מרכז או דרום הארץ. כל מה שצריך זה לדעת לבחור את המקום ולהבין כיצד אפשר לארגן את האירוע בצורה אופטימלית שתשרת את המטרה שלשמה עורכים אותו, ולגרום הנאה לאורחים שאמורים להיות נוכחים בו.

איך בוחרים מקום לאירוע קטן בטבע

השלב הראשון של תכנון אירועים קטנים בטבע היא בחירת מקום בו נרצה לערוך את האירוע. מאחר ויש הרבה מאוד אפשרויות, צריך לאפיין תחילה את האירוע וכן את האורחים שאמורים להיות נוכחים בו, בשביל לדעת מה יהיה המקום הנכון עבורו.

זה צריך להיות מקום נגיש, זמין, מקום אליו כל האורחים יכולים להגיע בצורה פשוטה, בין אם זה ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית, ובאופן כללי הוא צריך להיות נגיש עבור אנשים עם קשיים ומוגבלויות בתנועה.

מעבר לכך, המקום צריך להיות בנוי באופן כזה שהאורחים לא יתמודדו עם הפרעות מבחוץ, ויהיה ניתן לערוך את האירוע כפי שרוצים, בשקט ובשלווה. מאחר ומדובר על אירוע קטן, סביר להניח שגם האווירה אשר נרצה לייצר בו, תהיה מאוד אינטימית.

כיצד מתכננים אירוע קטן בטבע

תכנון אירועים קטנים בטבע, צריך להתבצע באופן מותאם לצרכים שלנו כמי שמבקשים לערוך את האירוע מצד אחד ומצד שני לצרכים של האירוע, בשביל שהוא יוכל, כאמור, לשרת את המטרה שלשמו אנחנו עורכים אותו.

לכן, אנחנו צריכים לדעת כיצד לאפיין אותו באופן מדויק. בין אם זה על פי כמות האורחים שאמורים להיות נוכחים בו, כיצד הוא יהיה בנוי, יום ושעה בה הוא נערך, וכן לשם מה הוא נערך. יש הבדל בין אירוע חתונה קטן לבין יום הולדת, כפי שיש הבדל בין אירוע פרטי לאירוע עסקי. לכל אירוע מאפיינים אחרים.

כמובן שעל מנת לתכנן ולארגן את האירוע בצורה אופטימלית, אנחנו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לעזור לנו. מדובר על ספקים שיכולים לתת לנו שירות על פי הצרכים שלנו. מדובר על תקליטנים, שירותי קייטרינג, צלמים, וכן על מעצבים, אנשי הגברה, וכן על שומרים שאמורים לאבטח את המקום.

מי יכול לעזור לנו?

תהליך של תכנון אירועים בטבע ובפרט אירועים קטנים, הוא לא פשוט, בוודאי לא עבור מי שמעולם לא עשה זאת. לכן אנחנו יכולים להיעזר בגורמי מקצוע מנוסים שעשו זאת בעבר, מתמחים בכך וזה למעשה המקצוע שלהם.

למשל, אפשר להיעזר במפיקים של אירועים בטבע. דוגמא טובה לכך היא חברת חווה ואדם שמתמחים בנושא ויכול לעזור בתהליך הארגון ולהביא להצלחתו, מתחילתו ועד סופו.