המדריך לאילוף כלבים לאחר שהייה בחו”ל

אילוף כלבים

בדיוק כפי שאנחנו זקוקים לזמן התאקלמות אחרי שהייה ממושכת בחו”ל, כך גם כלבים זקוקים לזמן דומה אחרי שהם שוהים במשך תקופה מסוימת בחו”ל. עבורם זה אפילו יכול להיות קשה יותר, בגלל הקושי להתמודד עם שינוי תנאים סביבתיים ובגלל גורמים שונים שיכולים להשפיע עליהם.

ישראלים רבים אשר מתגוררים בחו”ל, בוחרים לחזור ארצה ולשם כך הם מביאים איתם לא רק את הרכוש שלהם אלא גם את הכלב אותו אימצו במדינה בה שהו. באופן טבעי אותו כלב, יודע כיצד לחיות בארץ מסוימת, בסביבה מוכרת, עם אנשים ספציפיים. כעת עליו להתמודד עם השינויים המתרחשים סביבו.

מה משפיע על התנהגות הכלב במעבר למדינה אחרת

לפני שנסביר מה בדיוק יכול להשפיע ולמה אילוף כלבים יכול לעזור במצב כזה, צריך לזכור שזה מצב טבעי, ואם אין סיבות בריאותיות אז בעזרת תהליך עבודה נכון, זמן וסבלנות, אין ספק שהכלב יתאקלם ויחזור להתנהג כרגיל.

מה יכול להשפיע עליו? ובכן, בראש ובראשונה המעבר עצמו, הטיסה, השעות, הסביבה החדשה, ההמולה הלא צפויה ולא מוכרת סביב הבית והאנשים סביבו. באופן טבעי, גם תנאי מזג האוויר יכולים להשפיע ואפילו הזרות בסביבה מול אנשים כאלה ואחרים. כל אלה יכולים להשפיע ולגרום לו להתנהג בצורה אחרת, שונה.

כיצד אפשר להתמודד עם זה בצורה נכונה?

כאמור, אנחנו צריכים לקבל את העובדה שייתכן מאוד שהכלב שלנו יעבור שינויים בתהליך החזרה ארצה, זה טבעי מאוד, אך אין צורך שאנחנו נתמודד איתם לבדנו. אנחנו יכולים להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לעזור לנו. בין אם זה בשביל לאבחן את הבעיה ובין אם זה בשביל לטפל בה בצורה נכונה.

אבחון וטיפול, יכולים להתבצע על ידי מומחה בתחום של אילוף כלבים. ההסבר הוא,  הרבה פעמים השינוי בא לידי ביטוי בהתנהגות שלו. הוא יכול להיות הרבה תוקפני, הרבה יותר לחוץ, מצד שני הוא יכול להיות הרבה יותר סגור, פחות חברותי, הוא לא ימהר לעשות את מה שאנחנו מבקשים ממנו, וכל זה יכול להשפיע עליו ועל הסביבה שלו.

איך מאלף יכול לעזור לנו?

ראשית, מומחה בתחום אילוף כלבים יאבחן את מצבו ובהתאם לכך ידע לומר מה עלינו לעשות, כיצד עלינו להתנהל עם הכלב בצורה נכונה. הוא ינסה לגשת אליו בשביל למצוא דרכים ושיטות כיצד לעבוד איתו ולהקל עליו את השהייה בבית החדש.

שנית, הוא ייתן לנו תרגילים שונים שיכולים לעזור לנו בטיפול ובהתמודדות מול בעיות שונות איתן הוא מתמודד. חשוב שאנחנו נקפיד על ביצוע תרגילים בצורה עקבית, חיובית, חשוב שנבין שהתהליך הזה לוקח זמן בשביל שנוכל לייצר אותו בצורה חכמה.

שלישית, אנחנו צריכים לעבור מתרגיל לתרגיל בצורה הדרגתית. אי אפשר לצפות ממנו שהוא ידע לעשות את כל התרגילים כפי שאנחנו רוצים ביום אחד, זה ייקח זמן.