מתכננים יום כיף לכל המשפחה? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת

לייזר טאג

מדי פעם, אנחנו צריכים לקחת חופש. לצאת מהשגרה, לנתק את עצמנו מפלאפונים והמיילים, להנות מזמן איכות עם בני המשפחה שלנו. לשמחתנו יש לנו לא מעט אופציות שאנחנו יכולים לממש וליהנות מהן.

ארגון יום כיף משפחתי, יכול להיות חוויה לא פשוטה, בטח אם מדובר במשפחה שיש בה נערים ונערות מתבגרים, אז צריך למצוא את הזמן המתאים לכולם וגם לא פשוט למצוא תחום עניין משותף לכולם. כל אחד ואחת ירצו משהו אחר שיעניין אותם יותר, ולכן צריך לדעת איך לשלב את הרצונות של כולם, ולמצוא משהו מעניין, מאתגר שעונה להגדרה של יום כיף.

איך מארגנים ובוחרים איפה לעשות יום כיף

המטרה של יום כיף, היא לצאת מהסביבה המוכרת, היומיומית ולעשות משהו שונה לגמרי, משהו מעניין, ייחודי, שיוצר תחושה ייחודית, ומשאיר טעם מיוחד. זה לא חייב להיות דבר מורכב ובטח לא דבר שעולה הרבה כסף. מספיק לעשות משהו שהוא שונה באופן מוחלט ממה שאנחנו נוהגים לעשות ביום יום.

דוגמא טוב לכך, זה לייזר טאג. מדובר באחת הפעולות המעניינות והמאתגרות שאנחנו יכולים להשתתף בהן, ויתרה מזו, היא שונה מכל מה שאנחנו מכירים ועושים ביום יום. עם זאת, היא גם מאפשרת לנו משהו שאנחנו לפעמים חולמים עליו. היופי הוא, זה יכול להתאים לכל הגילאים, לבנים ולבנות, וכולם יכולים ליהנות מזה.

מה זה לייזר טאג?

הרעיון של לייזר טאג הוא, לנהל קרב באמצעות כלי נשק שיורים לייזר אחד על השני, בצורה בטוחה מבלי לגרום שום נזק. במקור, נעשה שימוש באמצעי זה על ידי הצבא האמריקאי בשנות השבעים לצורך אימונים. אך עם השנים הוא הפך להיות אזרחי וכיום, כאמור, הוא מוצע לשימוש גם עבור ימי כיף בקרב משפחות, ילדים, בני נוער, קבוצות עובדים ועוד.

במהלך הפעולה, מחלקים את המשתתפים לשתי קבוצות, כשהמטרה שלהם היא להוציא כמה שיותר משתתפים מהקבוצה השנייה מהמשחק, ולהשיג בסופו של דבר את הדגל שלה. חשוב להבהיר, מלבד השימוש בכלי נשק שיורים לייזר, הרי שהמתחם עצמו בנוי כמו שדה קרב אמיתי לכל דבר ונותן תחושה של שדה קרב אמיתי.

מה חשוב לדעת על לייזר טאג?

לפני שבוחרים להזמין מקום במתחם לייזר טאג, חשוב לדעת שהמשחק מתאים לילדים מגיל שש ומעלה, אין שום מניעה בריאותית להשתתף במשחק (אלא אם מדובר בנשים הריון או אנשים עם בעיות בריאותיות קיצוניות). חשוב לבדוק מה הם תנאי מזג האוויר ביום בו רוצים לערוך את הפעולה, על מנת שיהיה נעים לבצע אותה.

הפעולה עצמה נמשכת שעה-שעה וחצי, ואפשר לשלב איתה פעולות נוספות, ארוחה בחוץ וכמובן עוד שורה ארוכה של דברים שהופכים את היום הזה לחווייתי, מהנה ומפנק, שכל בני המשפחה ייהנו ממנו.