סוגי פרקטים – כיצד לבחור את הפרקט הנכון עבורנו

החל משנות התשעים וביתר שאת מתחילת שנות האלפיים, אנחנו יכולים לראות מעבר משימוש באריחי ריצוף רגילים לשימוש בפרקטים מסוגים שונים. 

יותר ויותר קבלנים מציעים מבנים חדשים עם רצפת פרקט, יותר ויותר אנשים פרטיים בוחרים לבנות את הבית החדש שלהם או לשפץ את הבית הישן ולהחליף את הריצוף הישן ברצפת פרקט חדשה, זה נכון גם לגבי בתי עסק רבים, החל ממשרדים, חנויות, מרכזים מסחריים ועוד. 

המעבר לשימוש בפרקט, נובע מכמה סיבות. ראשית, זה נחשב לחומר הרבה יותר יוקרתי, הרבה יותר יפה ואיכותי, שנית, קיים בשוק מגוון רחב של סוגי פרקטים שונים, אשר כל אחד מהם מעניק למקום בו הוא מותקן עיצוב אחר, ייחודי יותר, שלישית, הרבה יותר פשוט וקל להתקין היום פרקטים מאשר בעבר, בין אם זה בגלל שימוש בחומרים שונים ובין אם זה בגלל השיפור שחל בטכנולוגיה והעובדה שגם הידע בנושא התרחב והפך להיות הרבה יותר משמעותי. 

כפי שציינו, הרבה למצוא סוגי פרקטים שונים. חלקם עונים להגדרה של עץ מלא, מה שמלמד גם שההתעסקות איתם, בין אם זה בשלב ההרכבה ובין אם זה באופן שוטף, התחזוקה שלהם, מחייבת התייחסות מתאימה. חלקם הם פרקטים דמוי עץ, כלומר הם נראים כמו עץ אך עשויים מחומרים אחרים ועל כן, הם נחשבים זולים יותר וגם התחזוקה שלהם היא שונה, במקרים רבים היא הרבה יותר קלה ופשוטה. 

צריך לומר, מאחר ומדובר בשימוש ארוך טווח ובתהליך הרכבה לא סטנדרטי בהכרח, הרי שעלינו לקבל החלטה מודעת, החלטה מראש, איזה סוג פרקט אנחנו רוצים לרכוש, עם איזה סוג פרקט אנחנו רוצים לעבוד, על מנת שנוכל ליהנות ממנו, בין אם זה בכל מה שקשור לעיצוב ובין אם זה בכל מה שקשור להיבטים אחרים. 

כיצד נבחר את הפרקט הרלוונטי עבורנו

ראשית, חשוב שאנחנו נבחר פרקט שאכן יתאים לסגנון של המקום, בין אם זה מבחינת הקונספט שלו, בין אם זה מבחינת המבנה, העיצוב, וכמובן מבחינת אופי השימוש שאנחנו מתכוונים לבצע בו. יש הבדל בין פרקט מתאים למבנה מגורים לבין פרקט שמותאם לעסק. בין אם זה מבחינת הסגנון, העיצוב, השחיקה, היכולת שלו להכיל פריטים שונים שמוצבים עליו ועוד. 

שנית, אנחנו צריכים לתכנן את התקנת הפרקט מראש, כך שיתאים לאלמנטים שונים שנמצאים במקום. למשל, אם אנחנו בוחרים להתקין פרקט מסוג מסוים לבית, חשוב שאנחנו נקפיד על כך שהעיצוב מסביב יתאים לו, שלא יהיה פרקט יוצא דופן מבחינת החומר, הנראות וכן מבחינות אחרות. 

שלישית, יהיה נכון להתקין פרקט שאנחנו נוכל לא רק לתחזק אותו בצורה נוחה, אלא גם נוכל להסיר ולהחליף אותו בצורה פשוטה, כך אם נרצה, נוכל לעשות זאת באופן פשוט, נוח, בלי שנידרש להשקיע בכך משאבים רבים.

חברת ארודור מתמחה בתכנון והתקנת הפרקט באיכות הגבוהה ביותר