אדריכל נוף – לשם מה נשכור אותו

אדריכל נוף - גינה

כשאנחנו חושבים על איש מקצוע כמו אדריכל, אז באופן טבעי אנחנו חושבים על אדם שאמור לתכנן עבורנו מבנים, בין אם זה מבני מגורים, מבנים עסקיים או אחרים. אך קיימת נישה נוספת בתחום האדריכלות, נישה שונה אך חשובה לא פחות. מדובר בנישת של אדריכלות נוף. 

אדריכל נוף הוא אדם שאמור לתכנן ולעצב את השטח החיצוני למבנים, בין אם זה במרחב הפרטי ובין אם זה במרחב הציבורי. זה נכון לגבי עיצוב גינות, עיצוב חצרות, עיצוב פארקים, גינות ציבוריות וכן מקומות אחרים. לתפקיד שלו יש משמעות רבה, הן בכל מה שקשור להיבטים הסביבתיים, אך גם בכל מה שקשור להיבטים אחרים, מעשיים. 

לפני שאנחנו נסביר לשם מה אנחנו נשכור את שירותיו, צריך לומר, בדומה לאדריכל רגיל, קרי אדריכל מבנים, הרי שגם במקרים של אדריכלות נוף, יש ללמוד את הנושא באקדמיה, יש לעבור את כל תהליכי הרישום על מנת שיהיה ניתן לעבוד בתחום באופן מקצועי ומורשה. אף אדם לא יכול להיות אדריכל נוף אלמלא הוא למד את הנושא באופן מסודר ומקצועי. הכירו את חגי תדמור – אדריכל נוף בעל ניסיון רב

לשם מה אנחנו נשכור את שירותיו? 

ובכן, יש כמה סיבות לכך. ראשית, אם עומד לרשותנו שטח חיצוני ואנחנו רוצים לתכנן ולעצב אותו בצורה נכונה, באופן כזה שנוכל להשתמש בו באופן פרקטי, אזי שיהיה נכון להביא איש מקצוע, שגם יבצע את תהליך התכנון והעיצוב עבורנו, וגם יספק לנו את הכלים והאמצעים בשביל שנוכל להשתמש במקום בצורה נכונה. 

שנית, אם מדובר בשטח ציבורי, כמו למשל שטח שמיועד לפארק או לכל דבר אחר, הרי שהרשות המקומית תבקש להשתמש בשירותיו של איש מקצוע שמתמחה באדריכלות נוף, על מנת לנצל את השטח בצורה נכונה. אין טעם להשתמש בשטח בצורה רגילה, סטנדרטית, מבלי שהוא ינוצל בצורה חכמה, כך שהשימוש בו יהיה נכון וכן הניצול שלו יהיה חסכוני. 

שלישית, עיצוב ותכנון נכון של השטח, יאפשר לנו לשמור טוב יותר על הסביבה בהיבטים שונים, יעזור לנו לנצל אותו נכון מבחינת גידולים או כל דבר אחר, שאפשריים במקום.