מנורות מטבח – כיצד בוחרים מנורה בצורה נכונה

המטבח בבית שלנו הוא הרבה יותר מחלל רגיל. הוא לא עוד חדר בו אנחנו משתמשים במשך כמה שעות במהלך היום. מדובר בחלל עם מאפיינים ייחודים, בין אם זה בגלל שאנחנו אמורים לעבוד במקום בחלק גדול מהזמן שאנחנו מבלים בו, ובין אם זה בגלל שלא פעם אנחנו נוהגים לשבת ולשתות קפה או לאכול ארוחת בוקר וארוחות אחרות. זה תלוי כמובן במבנה שלו וכן בריהוט שהוא מכיל.

על כן, יש גם משמעות גדולה לתאורה אשר אפשר למצוא במקום. מאחר ואנחנו אמורים לעבוד במטבח, כשאנחנו מכינים ארוחות סטנדרטיות או כשאנחנו מכינים ארוחות גדולות ואפילו כשאנחנו אופים או מבשלים דברים ספציפיים, הרי חשוב שתהיה לנו תאורה משמעותית במקום, אחרת אנחנו לא נוכל להשתמש בו כמו שאנחנו רוצים, לא נוכל להפיק ממנו את כל מה שאנחנו רוצים.

לפני שניכנס לעובי הקורה צריך להדגיש שתי נקודות: כשמתייחסים לנושא של תאורה במטבח, אז עלינו לקחת בחשבון לא רק תאורה של מנורות אשר מותקנות במקום אלא גם תאורה ממקורות חיצוניים, קרי חלונות וכן תאורה שמגיעים מחדרים אחרים שנמצאים סביב המטבח. כמו כן, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, האם מדובר על גופי תאורה ניידים או נייחים, בכל מקרה תמיד נוכל להוסיף ולשנות.

כיצד בוחרים גופי תאורה ומנורות למטבח?

בשביל לבחור גופי תאורה וכן מנורות מטבח, אנחנו צריכים לאפיין תחילה מה אנחנו צריכים, מה אנחנו מחפשים. אנחנו צריכים להבין במה בדיוק עלינו להשתמש בשביל שיהיה לנו קל ונוח לעבוד במטבח, בכל שעה של היום, וכמובן עלינו לחסוך על ההיבט הכלכלי, איך נוכל לחסוך בעלויות.

כך למשל, אם אנחנו בוחרים להשתמש בגופי תאורה לאורך המטבח, בנקודות שונות שלו, אנחנו צריכים להחליט איפה בדיוק להתקין אותם, על מנת שנוכל להפיק מהם תועלת רבה. יש משמעות למיקום, בין אם זה בהיבט של אספקת התאורה, היקף האור שנוכל לקבל, ויחד עם זאת, יש גם משמעות בהיבט של העיצוב, איך נוכל להתקין את הנורות בצורה כזו שעיצוב המטבח לא ייפגע.

אנחנו צריכים לבחון, עד כמה התאורה של המטבח תהיה חזקה ואיכותית, בשביל שנוכל להשתמש בה בצורה טובה ויחד עם זאת, גם לא נצטרך להפעיל את כל הנורות, אלא נוכל להשתמש בחלק מהן, וכך נוכל לחסוך בהוצאות. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של מנורות, החל מפלורסנט, ליבון, לד ומנורות אחרות. מן הסתם, אנחנו נצטרך לבחון כל אחת מהנורות ביחס למבנה של המקום, לגודל שלו וכן ביחס לשאלה, מה העוצמה של התאורה החיצונית שנכנסת אל המטבח.

לפני סיום נדגיש, עלינו לחלק את המנורות באופן כזה שכל המטבח ייהנה מהתאורה בצורה אפקטיבית ונוחה, כך נוכל לעשות שימוש בחלל החדר, בכל מקום בו נשהה.