האם כדאי לרכוש ציוד היקפי ייעודי ממחשבים, או גנרי? 

טונר למדפסת

בין אם אתם מחזיקים בביתכם מדפסת מסוג כזה או אחר, אתם וודאי שואלים את עצמכם לגבי ציוד היקפי ייעודי לעומת ציוד שאינו ייעודי. מה יהיו ההבדלים, והאם ציוד היקפי יכול להשפיע על אורך חייה של מדפסת? ובכן, תחזוקת מדפסות וסוגי הדיו אכן הולכים יד ביד, בואו נסביר.

אם אתם מחזיקים בביתכם מדפסת מקצועית או מתקדמת, כמובן שאתם תצטרכו לרכוש את הדיו הייעודי עבורה. באופן ישיר לחלוטין – חשוב לזכור שהדיו ישפיע על האופן שבו המדפסת שלכם מתפקדת. מכירים את הרגעים האלו, כשיש לכם פרויקט חשוב להדפיס אבל המדפסת פשוט מסרבת לייצר את ההדפסה הנדרשת? ובכן, תחזוקה נכונה של מדפסות עשויה למנוע מצבי ביש כאלו. בואו נדבר על טונר למדפסת שלכם, סוגי מדפסות והצורך בתחזוקה נכונה.

התאמה בין טונר למדפסות – טיפים חשובים לזכור

בין אם בביתכם יש מדפסת מסוג כזה או אחר, תמיד יהיה חשוב להתאים עבורה את ראשי הדיו הנכונים (על פי הוראות יצרן). חשוב לזכור, בימינו עדיין משתמשים במדפסות אשר עובדות על שיטה ובסיס של הזרקת דיו. נכון, בבתי עסקים רבים כבר משתמשים במדפסות תלת ממד, אבל אין ספק שהזרקת דיו היא עדיין טכנולוגיה נפוצה ומצוינת גם ב-2020.

וכשמדברים על מדפסות דיו והזרקת דיו, באותה הנשימה מדברים גם על מזרקי הדיו עצמם. מזרקי הדיו שלכם, כשמם כן הם – מזריקים את הדיו ישירות מהמדפסת אל הדף המודפס. ברגע שאתם משתמשים בדיו גנרי, אתם לא באמת יודעים מה הכנסתם למזרקי הדיו.

האם שימוש בדיו לא איכותי יכול לסתום מזרקי מדפסת?

ייתכן שהדיו הגנרי יהיה באיכות גבוהה, אך ייתכן גם ההיפך. בשורה התחתונה, אם המזרקים יהיה סתומים, זה כנראה בעקבות שימוש בראשי דיו שאינם איכותיים דיה. כל טכנאי מחשבים תמיד יגיד לכם שישנה חשיבות בבחירת ציוד ההיקפי שלכם.

למעשה, זה הרבה יותר נרחב מאשר שימוש בראשי דיו ובמדפסות. לצורך העניין, יהיה צורך לתאם ולהתאים בין חלקים אחרים במחשב כמו למשל כרטיסי קול ורמקולים. אם תרכשו כרטיס קול מקצועי, כמובן שבמקביל לכך תצטרכו לרכוש רמקולים שיכולים להפגין את מה שכרטיס הקול שלכם יכול לבצע.

התאמה בין ציוד היקפי למחשב עצמו

כמובן, מה שנתנו כאן למעלה זוהי רק דוגמה ושישנן עוד רבות, כמו למשל התאמה בין כרטיס מסך למעבד המחשב שלכם. אם אתם משחקים במשחקי מחשב שמוגדרים “כבדים” (עם גרפיקה מורכבת מאוד), אתם תצטרכו כרטיס מסך מקצועי.

יחד עם זאת, תצטרכו גם מחשב עם מעבד מספיק חזק בכדי לתמוך בכל זה. צריכים סיוע נוסף? קבלו אותו היום ותוכלו להבין את כל הפרטים שמסביב. אם אתם צריכים להתאים בין טונר למדפסות עצמן, ניתן להתייעץ עמנו גם לגבי זה. בהצלחה!