מדריך הגירה לישראל – עורך דין הגירה לישראל

immigration-law

מדינת ישראל היא מדינת הגירה קלאסית. מגיעים אליה יהודים מכל רחבי העולם, ועם עלייתם ארצה הם מקבלים סל קליטה ותמיכה מלאה מהמדינה. מאז ומתמיד, המדינה עודדה עלייה לארץ ופעלה רבות בכל רחבי העולם, לעליית יהודים ארצה.

אך מדינת ישראל שונה ממדינות אחרות המגדירות את עצמן מדינות הגירה, מאחר והיא לא מאפשרת בהכרח לכל אחד להגר אליה, אלא רק ליהודים או למי שיש קשר ליהודי שחי בארץ. כלומר, מי שאיננו יהודי ורוצה לעבור להתגורר בישראל, עבורו התהליך יותר מורכב, ולא בהכרח אפשרי.

הגירה למדינת ישראל

כאמור, על מנת להגר למדינת ישראל יש צורך להוכיח קשר ליהדות. המטרה של סעיף זה, הוא למנוע מצב בו כל מי שרוצה, בין אם הוא נוצרי או מוסלמי, יעלה ארצה והרוב היהודי באוכלוסייה ייעלם. יחד עם זאת, במהלך השנים, נוצרו כלים שונים בעזרתם אפשר להגר מטעמים שונים, באופן קבוע או זמני.

חוק הכניסה לישראל

חוק כניסה לישראל חוקק בשנת 1952 והוא מגדיר מי יכול להיכנס ארצה ומי נחשב עולה חדש. החוק מגדיר למעשה, איך אפשר להיכנס לישראל גם מבלי להיות אזרח ישראלי. כל אזרח ישראלי, כמובן, יכול להיכנס ולצאת באופן חופשי (אלא אם יש מגבלות חוקיות שונות), אך אזרחים שאינם ישראלים, תלויים בחוק זה.

למשל, החוק מאפשר למדינת ישראל, למנוע כניסה של גורמים אשר עלולים לפגוע בישראל על פי דעתה של הממשלה. כמו כן, החוק מגדיר כמה זמן אפשר לשהות בישראל ומה מותר למי שנכנס לשטחי ישראל, לעשות בזמן שהייתו כאן.

עורך דין הגירה לישראל

מהגרים אשר נכנסים לישראל, בין אם זה מרצון לעבוד, רצון להתגורר בישראל, וכן אם מתוך כוונה לקבל מעמד של פליטים עקב מצבם בארץ המוצא, יכולים להיעזר בשירותיו של עורך דין הגירה, אשר ייצג אותם מול הרשויות השונות.

עורך דין הגירה יכול לטעון בשמם, מדוע כניסתם לארץ היתה חוקית ומדוע אסור לגרש אותם. ישנם מקרים רבים, שבית המשפט מוכן לקבל את הטענה של עורכי הדין והלקוחות אותם הם מייצגים, למרות החוק. אחד ההסברים לכך הוא, שעצם שהותם בישראל איננה פוגעת במדינה ואם הם יעזבו, הם עלולים להיפגע מכך.

כיצד בוחרים עורך דין הגירה?

על מנת לקבל ייצוג הולם בבית משפט, חשוב לבחור עורך דין הגירה עם ניסיון רב בתחום. רק כך יהיה אפשר לעמוד מול המדינה, אשר תיוצג על ידי פרקליטות המדינה ולהציג מענה כולל ושלם, לכל טענה וטענה.

אפשר למצוא בישראל עורכי דין רבים שיכולים לייצג בנושאי הגירה, ולהתמודד עם הסעיפים והאיסורים השונים המוצגים בחוק הכניסה לישראל, ובכלל במדיניות הממשלה ובקביעות הכנסת ובתי המשפט בעבר. בצורה כזו, אפשר לקבל ייצוג נכון ומדויק בסיטואציות אלו.