איך לבחור נכון רכבים מסחריים יד שנייה

חברת הסעות

רכישת רכב היא תמיד דבר גדול, משמעותי, הרי מדובר בהוצאה כספית לא קטנה, ובמוצר שאמור לשרת אותנו באופן יומיומי במשך שנים ארוכות. אחת כמה וכמה זה נכון, כשמדובר על רכב מסחרי שאמור לשרת אותנו לצורכי עבודה. 

בפנינו עומדות שתי אופציות עיקריות, אופציה של רכישת רכב מסחרי יד ראשונה ורכישת רכב מסחרי יד שנייה. בעוד האופציה הראשונה מאוד מקובלת על ידי גורמים עסקיים שיש להם את היכולת הכלכלית לרכוש רכבים חדשים, בין אם מדובר בבעלי מקצוע בשוק החופשי ובין אם מדובר בחברות, אשר רוכשות רכבים יד ראשונה בליסינג או בשיטות אחרות, הרי שרכישת רכבים מסחריים יד שנייה, היא אופציה שהרבה מאוד בעלי מקצוע קטנים או עסקים קטנים, בוחרים לעשות, בין היתר מתוך הבנה שזה יכול לחסוך להם לא מעט כסף, ויחד עם זאת לספק להם שירות איכותי לאורך זמן. 

רכישת רכבים מסחריים יד שנייה יכולה להתבצע בצורות שונות, דרך חברות שונות שמתמחות בכך, חברות שמציעות עסקאות ייחודיות, דוגמא עסקת טרייד אין עם רכב אחר שברשותנו, או דרך בעלי רכבים שמעוניינים למכור את הרכב שברשותם, מסיבה כזו או אחרת. 

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים רכב מסחרי משומש יד שנייה בצורה נכונה, חשוב להדגיש כאן, הבחירה בין רכב אחד לשני, נעשית באופן סובייקטיבי על ידי הרוכש. כל אחד יבחר את הרכב הרלוונטי עבורו, בהתאם ליכולות הכלכליות שעומדות לרשותו, כל אחד יבחר את הרכב הרלוונטי עבורו על פי מה שהוא צריך לפי סוג העבודה שהוא מבצע וצרכים אחרים, שהרכב יכול להשפיע עליהם כך או אחרת. 

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, מאחר ומדובר ברכישה לטווח ארוך, הוצאה כספית לא קטנה, אזי שאנחנו צריכים לבחון היטב כל פרט ופרט, בין היתר מתוך התבוננות על התמונה הגדולה וכן, לא רק על הטווח הקצר. 

כיצד לרכוש רכב מסחרי משומש

רכבים מסחריים יד שנייה נמכרים כאמור במקומות שונים, וכל אחד מאיתנו יכול למצוא מגוון רחב של דגמים, סוגים, גדלים ועיצובים שונים. ישנם 4-5 פרמטרים עיקריים שיכולים להשפיע על הבחירה שלנו:

פרמטר ראשון הוא איכות הרכב, עד כמה באמת הרכב איכותי ומתאים למה שאנחנו מחפשים, בהתאם לסוג העבודה ובהתאם לצרכים שלנו. 

פרמטר שני, אנחנו צריכים לבחון את ההוצאות על הרכב. בין אם מדובר בהוצאות שוטפות ובין אם מדובר בהוצאות לא צפויות. כלומר, מה מצב הבלאי של הרכב, האם נוכל להשתמש בו לאורך זמן. 

פרמטר שלישי, יש לבחון את הגודל של הרכב, גם על מנת שנוכל לאחסן בו ציוד וכן על מנת שיהיה לנו נוח לנהוג בו. 

פרמטר רביעי מתייחס לכל הנושא של הבטיחות, עד כמה הוא בטוח לנסיעות קצרות וארוכות, וכן נסיעות בתנאים שונים. 

פרמטר חמישי, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את השאלה, עד כמה הוא באמת יכול לשרת אותנו מבחינה מקצועית.