כיצד הכי כדאי לנקות פרקטים ומרצפות?

פרקט עמיד למים

מנקים את הבית נון סטופ? אם כן, אנחנו רוצים לדבר אתכם על כל מיני פתרונות מצוינים עבור אנשים שלא סובלים לכלוך בבית. בואו נדבר על שיטות ניקוי של מרצפות ופרקטים, ועל הדרך גם נדסקס קצת בנושאי חברות ניקיון מומלצות.

בין אם בביתכם ישנן מרצפות, או שמא בביתכם מותקן פרקט, אתם צריכים לדעת כיצד לנקות את המשטחים האלו. מאחר ששימוש בחומרי ניקוי לא נכונים עלול להוביל לנזק ברצפה, תמיד יהיה מומלץ לבדוק טוב-טוב מה אתם שופכים על אותה הרצפה. זהו כלל אצבע, והוא אפילו עוד יותר תקף כאשר מדברים על ניקוי של פרקטים מסוגים שונים. נסביר.

סוגי פרקטים ושיטות ניקוי מרצפות

בין אם בביתכם מותקן פרקט עמיד למים או פרקט מסוג אחר, חשוב לדעת כיצד לנקותו. זכרו, שימוש בחומרי ניקוי לא מזוהים הוא אף פעם לא מומלץ. יתרה מזאת, שימוש בחומרים כימיים חזקים עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים במרצפות שלכם ובפרקטים. אם אינכם בטוחים באיזה חומר ניקוי עליכם להשתמש, ההמלצה הגורפת עבורכם היא להסתייע בשירותיה של חברת ניקוי מקצועית.

חברות ניקוי מבצעות אפילו פוליש לפרקטים, ככה שניתן לסמוך עליהן שיוציאו את הפרקט שלכם מנצנץ. ובנקודה זו חשוב מאוד להדגיש, ישנן מרצפות וישנם פרקטים שלא מומלץ לבצע עליהם פוליש ווקס. למשל, גרניט ופורצלן לא אמורות לעבור פוליש, אלא אם כן זה נעשה באמצעות פוליש ייעודי לגרניט ופורצלן.

מדוע לא מומלץ לבצע פוליש על מרצפות מסוימות ופרקטים?

חשוב להבין, בדרך כלל משתמשים במכונת פוליש אשר מסתובבת בעוצמה. המכונה הזאת, על המרצפות הלא מתאימות, בהחלט יכולה לגרום לשריטות ולנזקים שאחר כך ידרשו ממכם תיקונים. זה במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, יהיה מדובר בנזקים בלתי הפיכים אשר יצריכו החלפת המרצפות בבית.

בשורה התחתונה, פרקטים ומרצפות עוברים פוליש רק בסיוע של חברות ניקיון מומלצות. הגיעה לידיכם מכונת פוליש עוצמתית ואתם שוקלים להשתמש בה לבד? אז זהו, שממש לא מומלץ. לידיעתכם, בימינו ישנם גם פרקטים עמידים למים, שניתן לשפוך עליהם כל כמות מים שתרצו מבלי שהם ייספגו, מבלי שהם יירטבו, מבלי שהם יירקבו וכדומה. אבל גם על פרקטים אלו, אתם צריכים לבדוק טוב איזה חומרים אתם שופכים.

חומרי ניקוי ייעודיים לניקוי רצפות ופרקט: תמיד מומלץ!

בכל מקרה שבו מותקן אצלכם פרקט נגד מים ואתם צריכים לנקות אותו, תמיד יהיה עדיף להשתמש בחומר ניקוי ייעודי עבור פרקטים מהסוג הנ”ל. וטיפ אחרון מאיתנו, תתייחסו בערבון מוגבל לכל מיני טיפים ושיטות ביתיות לניקוי פרקטים, שאתם תמצאו בדרך כלל באינטרנט.

אם בכל זאת החלטתם להשתמש בחומרים לא ייעודיים לניקוי (כמו סודה ולימון, או חומץ, אקונומיקה וכו’), תמיד תנסו את החומרים בפינה נסתרת כלשהיא. ככה, אם חלילה ייגרם נזק לרצפה, זה יקרה בצד ובמקום שאף אחד לא רואה. אל תשפכו כמויות של חומרים לא ייעודיים על הרצפה, בטח שלא מייד ומבלי לנסותם קודם. בהצלחה!