קורס אילוף סוסים – מה עושים בו ולמי זה מיועד

rearing-black-stallion

אחד מהקורסים הפופולאריים ביותר בלימודים הקשורים לעולם החיות, הוא קורס אילוף. בעוד שרבים פונים לקורסים שמתעסקים באילוף כלבים, ישנם כאלה שפונים לכיוון אחר, אילוף סוסים בחוות מקצועיות.

קורס אילוף סוסים, הוא קורס לא פשוט שכן הוא דורש הרבה מאוד סבלנות, השקעה, התמדה, ולהבדיל מכלבים, אין הרבה מקומות בהם אפשר ללמוד את הקורס, ולאחר מכן להתמחות בתחום ולעסוק בו באופן מקצועי. יחד עם זאת, מי שמעוניין, יכול למצוא חוות עם מדריכים מקצועיים לאילוף, שמעבירים קורסים באופן מקצועי.

מה עושים בקורס אילוף סוסים

הרעיון של אילוף סוסים הוא מאוד פשוט. בדומה לכלבים, אפשר לאלף את הסוס להיענות לפקודות מסוימות. כמובן שלא מדובר בכל סוג של פקודה ובקשה, אלא דברים שיכולים להתאים לרמה התבונתית שלו.

במסגרת הקורס לומדים על הסוס באופן כללי, על סוגי גזעים, איפיונים פיזיים ומנטליים, תכונות אופי, ודברים אחרים שיכולים להשפיע על גידול סוסים ואילופם. בחלק המעשי יותר, לומדים כיצד לפנות לסוס, על מנת שיקשיב לנו ויבצע את הפקודות שאנחנו מטילים עליו.

קורס אילוף סוסים מכשיר אותנו לעבוד כמאלפים, כאשר במסגרת הקורס אנחנו לומדים, איזה פקודות אנחנו יכולים לתת לסוס, איזה פידבקים הוא צריך לקבל בשביל לבצע את מה שאנחנו אמורים לו, ואיך להתנהג עליו במידה והוא לא עושה מה שאנחנו אומרים לו.

למי מתאים קורס אילוף סוסים

בראש ובראשונה, כל מי שאוהב חיות ובפרט סוסים. אי אפשר להיות מאלף בלי לאהוב את החיה איתה עובדים. צריך להרגיש אמפתיה, חמלה, דאגה, צריך לחוש כלפי חיה אהבה, כפי שמרגישים כלפי ילד.

כמו כן, קורס אילוף סוסים יכול להתאים רק למי שיש לו הרבה מאוד סבלנות, מוכן להשקיע ולהתמיד, ויש לו את היכולות לעבוד עם חיות בכלל וסוסים בפרט. צריך לזכור, סוס היא חיה עקשנית ולא תמהר לעשות כל מה שאנחנו מבקשים ממנה. זה דורש זמן וסבלנות.

מה אנחנו יכולים לעשות עם תעודת אילוף

כשמסיימים קורס אילוף, אפשר לפעול במספר מישורים. ניתן כמובן להיות מאלף סוסים בחוות שונות, בין אם זה חוות מקצועיות או חוות המיועדות לשימוש חובבני בסוסים, וכן בחוות המקיימות רכיבה טיפולית.

מעבר לכך, הרי שניתן להצטרף לצוות הדרכה ולהכשיר את הדור הבא של המאלפים, וכן להעביר סדנאות בתחום לצעירים וצעירות, אשר ירצו יום אחד להיות מאלפים מקצועיים. ניתן גם להצטרף לארגונים מקצועיים שעובדים עם סוסים ולספק להם שירותי אילוף.

לפני סיום חשוב להדגיש, מי שבוחר שלא לעסוק באילוף באופן ישיר וקבוע, יצטרך מעת לעת לעבור רענון, זאת על מנת שאם ירצה לחזור לתחום, יוכל לעשות זאת בלי בעיה.מה עוד שהרענון יכול לעזור לו להישאר בעניינים, מבלי לאבד את המגע עם הסוסים.