מתקני ניגוב ידיים – מה האופציות שעומדות לרשותנו

מתקני ניגוב ידיים – מה האופציות שעומדות לרשותנו

כשאנחנו מסיימים לשטוף ידיים בשירותים בבית שלנו, אז אנחנו יכולים לנגב אותם עם המגבת שתלויה במקום, וכך אנחנו יכולים לחזור לעשות את מה שמוטל עלינו. אחרי מספר ימים, אם אנחנו רוצים, אז אנחנו יכולים להחליף את המגבת המלוכלכת במגבת נקייה ללא שום בעיה.

בשירותים ציבוריים, בין אם זה במסעדה, בית קפה או כל מקום, וכן בשירותים במקומות אחרים, אנחנו לא יכולים ליהנות מאפשרות של ניגוב בעזרת מגבת, מאחר ולא תמיד קיימת האופציה הזאת, שכן זה לא אפשרי להציב בכל מקום מגבות. זה דורש הוצאה מאוד יקרה, זה דורש מהמקום להשתמש בשירותי כביסה לעיתים תכופות, וכן מרבית האנשים לא יאהבו את הרעיון שהם צריכים לנגב ידיים במגבת שאנשים זרים ניגבו את הידיים שלהם קודם לכן.

על מנת להתגבר על כל המכשולים הנ”ל, צריך למצוא פתרון פשוט, נוח וזול. אחת האופציות שעומדות לרשותנו היא התקנה של מתקן ניגוב במקום. הרעיון הוא מאוד פשוט, מדובר על מתקן שמאפשר לכל אחד לנגב ידיים בעזרת נייר ניגוב קשיח ונוח, וכך כשמסיימים לנגב את הידיים, אפשר לזרוק את הנייר לאשפה. מתקנים כאלה אנחנו יכולים למצוא במגוון רחב של מקומות, בין אם זה בבתי ספר, קניונים, מסעדות, בתי קפה ועוד.

השאלה היא, אילו מתקני ניגוב ידיים נכון להתקין וכיצד בוחרים את המתקן שמתאים לנו. חשוב להדגיש כאן, שההחלטה להתקין מתקין כזה או אחר, היא לא רק שאלה של נוחות או שאלה של עלות כלכלית, יש פה היבטים נוספים שיכולים להשפיע על ההחלטה. למשל, כיצד המקום בנוי, איך השירותים מעוצבים, מי משתמש בהם, עד כמה זה מהיר ופשוט להשתמש במתקן שכזה, וכן, צריך לקחת בחשבון שאם בוחרים להתקין מתקן ניגוב ידיים, אז צריך גם להציב במקום פח אשפה בשביל שיהיה ניתן לזרוק את כל הנייר המשומש בסיום הניגוב. כך המקום יישאר נקי ומסודר והנייר לא יישאר על הרצפה, ללא מענה.

כיצד בוחרים באילו מתקני ניגוב להשתמש

אנחנו יכולים למצוא שורה של מתקני ניגוב ידיים. המתקן הקלאסי, הוא מתקן שכולל נייר לשימוש חד פעמי, אשר נמצא בתוך גליל אשר מורכב בחלקו הפנימי של המתקן, בכל פעם כשרוצים להוציא אותו, מסובבים את הכפתור וחותכים חתיכה מסוימת מהנייר. זה המתקן הכי פשוט והכי נוח לשימוש, אך חשוב לשים לב שהוא עלול ליצור הרבה פסולת ולכן יש לדאוג שיהיה במקום פח אשפה מספיק גדול שיוכל להכיל אותה.

אפשר למצוא את המתקן הזה בוורסיות שונות, כמובן שגם אפשר למצוא גלילי נייר מסוגים שונים, החל מנייר זול וגסה וכלה בנייר עדין ונעים, שהוא כמובן גם הרבה יותר יקר.

סוג אחר של מתקן הוא כזה שכולל מגבת רב פעמית שנמצאת בתוך המתקן ובכל פעם כשרוצים לנגב את הידיים מסובבים את הכפתור ואז אפשר להשתמש בחלק ממנה. זה הרבה פחות נוח, מאחר והמגבת לא יוצאת החוצה אלא נמצאת כל הזמן בתוך המתקן, מצד שני צריך להחליף אותה מעת לעת, על מנת לשטוף אותה או על מנת להחליף אותה.

צריך לומר, בשנים האחרונות יותר ויותר מקומות עברו להשתמש במתקני ניגוב ידיים שמבוססים על חום. במקום להשתמש בנייר, פשוט מפעילים את המכשיר על ידי הצבת הידיים מתחתיו, המכשיר פולט חום וזה מייבש את הידיים. זה נחשב להרבה יותר ידידותי לסביבה, הרבה יותר נעים, ויש הסבורים שזה גם הרבה זול בחישוב הכללי.