טיפים טובים לשטיחים נקיים וריהוט 

ניקוי שטיחים

בין אם ביתכם מעוצב בצורה כזו או אחרת, תמיד תצטרכו כנראה להקפיד על שיטות ניקוי שונות, כל אחד ושיטותיו. כשמדברים על ניקיון של שטיחים וריהוט, למעשה חובה להזכיר כל מיני שיטות שונות אשר כל אחת מהן מיועדת לניקוי לכלוך מסוג אחר. בואו נרחיב.

כולנו יודעים עד כמה קשה לשמור על הבית נקי, בין אם אנחנו מתגוררים בבית, בווילה או בדירת רווקים. האבק תמיד מצטבר, הקפה יישפך על השטיח ואנחנו תמיד רצים לשלוף עוד מגבון לח מחבילת המגבונים. ובכן, עם שיטות ניקוי יעילות, אין ספק שאיכות חייכם תשתפר, תחיו בסביבה נקייה יותר, וגם לא תצטרכו לדאוג מכל מיני כתמים כאלו ואחרים.

ניקוי של שטיחים לבד או בעזרת חברת ניקיון מקצועית?

בסופו של דבר, אם אתם יודעים שיש לכם שיטה מנצחת עבור ניקוי הרהיטים והשטיח בבית, אתם לא צריכים להתרגש מעוד קצת קולה שנשפכת על הספה והשטיחים. אז קודם כל, בואו נדבר על ניקוי שטיח בצורה היעילה ביותר.

לפני הכול ולפני כל טיפ כזה או אחר, תמיד חשוב לזכור שחברות ניקיון יכולות להיות הפתרון הכי מומלץ. יחד עם זאת, גם חשוב לבחור נכון את חברת הניקיון שלכם. אם אתם מעוניינים לנקות שטיח בעצמכם ומעדיפים שלא להסתייע בחברת ניקיון מקצועית, תוכלו לקפוץ לחנות הטמבור השכונתית ולרכוש חומר עבור ניקוי שטיחים (בד”כ קצף).

כיצד להשתמש בקצף לניקוי שטיחים בבית?

חומרים אלו מותזים על השטיח ממרחק של כ-30 ס”מ והם אחראיים על הצפת הלכלוך בשטיח מעלה. ברגע שהקצף מרוסס על השטיח והלכלוך צ, מעלה, יהיה מאוד קל לנגב אותו בעדינות עם מטלית לחה. ושימו לב, לא סתם אנחנו משתמשים במילה “עדינות”. אם תלחצו חזק עם המטלית, מאוד בקלות אתם פשוט תחדירו חזרה את הלכלוך לתוך השטיח.

אגב, ככה גם רלוונטי לגבי ניקוי שטיח מעובש. ניקוי שטיחים מעובש מצריך שיטות ניקוי יעילות ומדויקות, אבל לעולם לא בעזרת לחיצות חזקות עם המטלית הלחה שלכם. גיליתם עובש על השטיח? ההמלצה היא תנועות סיבוביות ועדינות עם מטלית לחה, בכדי לא להחדיר את העובש עמוק יותר לרהיט או השטיח.

שיטות ביתיות לניקוי שטיחים: כדאי לי בכלל?

כמובן, כשמדברים על ניקוי של שטיחים, בדרך כלל מדברים גם על כל מיני שיטות ביתיות כמו שימוש בסודה ולימון, לפעמים גם אבקת כביסה מהולה במים. זה לא שהשיטות האלו לא עובדות, הן יכולות לעבוד בכל מיני מקרים מסוימים. אבל, יחד עם זאת, גם חשוב לזכור שהשיטות האלו הן באחריותכם בלבד, מן הסתם. ירד צבע מהשטיח? הדוגמה נמחקה לגמרי מהשטיח אפילו?

בין אם כך או כך, זה כנראה בגלל שהשתמשתם בחומרי ניקוי חזקים מדי, או אולי אפילו חומרים כימיים. בשורה התחתונה, ההמלצה הכי גורפת היא להסתייע בחברת ניקוי שטיחים מקצועית, תנו למקצועני ניקוי לטפל לכם בשטיח, במיוחד אם זה שטיח מרוקאי בעבודת יד! (נפוץ מאוד בישראל).