כלי גינון – איך נדע מה לקנות ואיפה נכון לנו לעשות את זה

החלום של לא מעט זוגות ישראליים, היא להגיע אל היום בו יוכלו לרכוש בית פרטי עם גינה. בדיוק כפי שהחלום האמריקאי הוא בית עם גינה וחצר בפרברים, כך גם במשך השנים נוצר החלום הישראלי, בו יש בית פרטי על שטח הכולל גינה מעוצבת, חצר למשחקים ואם אפשר אז גם חנייה פרטית. להבדיל מהחלום האמריקאי, ישראלים רבים מוכנים לחיות בעיר ולא בהכרח בפרברים.

אך זה לא מספיק רק לחלום את החלום ולהגשים אותו, אלא צריך גם לדעת כיצד לתחזק אותו. כלומר, אם הגענו לנחלה והצלחנו לרכוש בית עם גינה וחצר, אז יהיה נכון מצדנו אם נרכוש כלי גינון מתאימים בשביל שנוכל לעצב את הגינה, לתחזק ולשמור עליה. כך נוכל ליהנות מגינה יפה ונעימה.

מה הם אותם כלי גינון וכיצד הם יכולים לעזור לנו

על פניו, אנחנו יכולים לטעון שאין צורך לקנות כלי גינון מאחר ותמיד נוכל לשכור בעל מקצוע, גנן, אשר יבצע את העבודה בשבילנו. זה נכון, אך יש בכך שלוש בעיות. הראשונה, זה יעלה לנו הרבה יותר כסף, השנייה, לא תמיד זה אפשרי מבחינה טכנית, השלישית, זה ייקח מאיתנו את כל הכיף של עבודה בגינה. לא במקרה נהוג להתייחס לעבודה בגינה כסוג של תרפיה לגוף ולנפש.

אנחנו יכולים למצוא קטלוגים רבים של כלי גינון, החל ממספרים ומזמרות וכלה בכלי גינון נטענים, כלי גינון חשמליים, מסורים, מגזמות, חרמשים, מכסחות דשא, ועוד שורה ארוכה של כלים אשר יכולים לעזור לנו כך או אחרת לעצב ולסדר את הגינה שלנו. לא את כל הכלים אנחנו בהכרח צריכים, ולא כל הכלים מיועדים לשימוש פרטי. ישנם כלים המיועדים לבעלי מקצוע בלבד.

אותם כלי גינון אשר נקנה, ישמשו אותנו באופן קבוע בכל פעם כשנרצה לסדר את הגינה, בין אם זה אומר בשביל לנקות את האדמה, לזרוע זרעים וצמחים או להיפך, בשביל להסיר שורשים וצמחים שכבר אינם יכולים לגדול, עלים וענפים שאין צורך בהם. הכל על פי אופי הגינה ותהליך הצמיחה שלה.

איפה וכיצד נכון לקנות כלי גינון

אנחנו יכולים למצוא לא מעט מקומות בהם ניתן לרכוש כלי גינון. החל מחנויות העוסקות בציוד לגינה, חנויות שמוכרות ציוד לבית, אתרי אינטרנט בתחום ועוד. באופן טבעי, אם אנחנו נפנה אל חנויות ואתרים שמתמחים ספציפית בשיווק של כלים וציוד לגינה, אז נוכל למצוא קטלוגים נרחבים יותר, ציוד איכותי ומשוכלל, וכן מוכרים ואנשי מקצוע שיכולים לעזור לנו לקנות את הציוד הרלוונטי.

לפני שאנחנו ניגשים לקנות, מומלץ מאוד לקרוא חומר מקצועי בנושא, ללמוד על ההבדלים שבין הכלים והדגמים השונים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהחליט מה נכון עבורנו, בהתאם לאופי הגינה, העיצוב שלה וכן התקציב שעומד לרשותנו.