יועץ בטיחות אש – איך אנחנו יכולים להיעזר בו

יועץ בטיחות לאש

כל מבנה שאנחנו מבקשים לבנות, בין אם מדובר במבנה פרטי ובין אם מדובר במבנה עסקי או אחר, הרי שאנחנו חייבים לבנות אותו על פי תקנים מסוימים, תקנים שיאפשרו לנו להפעיל אותו בצורה בטוחה, כולל בכל מה שקשור להיבטים של בטיחות אש.

עם השנים החשיבות של התקנים הפכה להיות משמעותית יותר וכן אנחנו יכולים לראות החמרה בנושא. זה נובע מסיבות שונות, ראשית, מעצם זה שכיום יש הכרה הרבה יותר גבוהה בסכנות שונות שעלולות לגרום לפגיעות ומוות כתוצאה ממקרים של דליקות, שנית, כיום יש הרבה יותר אמצעים וכלים שיכולים למנוע מצבים כאלה ולהגן על הדיירים במבנה וכן על המבנה עצמו. שלישית, עם השנים, בעקבות מחקרים ועבודות שונות, הגיעו למסקנה שיש צורך בתקנים שונים מאשר היו בעבר.

על כן, כל מבנה שאנחנו מבקשים לבנות, עלינו להקפיד לעמוד באותם תקנים מחמירים. על מנת שנוכל לעשות זאת, אנחנו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לייעץ ולעזור לנו בכך. לכן נשתמש בין היתר, ביועצי בטיחות אש אשר יוכלו לספק לנו את כל המידע הרלוונטי והמעודכן בנושא. אותם יועצים ילוו את כל תהליך הבנייה ויעזרו לנו לייצר תהליך בטוח ונכון, הן בשלבי הבנייה והן לאחר מכן, כלומר, ברגע בו אנחנו נרצה לפתוח את המבנה לאכלוס, בין אם זה של דיירים, עובדים או כל גורם אחר.

יועץ בטיחות אש הוא אדם מוסמך אשר יכול לעזור במספר שלבים. ראשית, הוא יכול לספק לנו מידע רלוונטי בנושא בשלב הבנייה, שנית, הוא יכול לעזור לנו לקראת ביקורות שאמורות להיערך במבנה מצד מכבי אש או אחרי ביקורות, במידה ולא עברנו אותן, שלישית, אנחנו יכולים להשתמש בשירותיו במידה ואנחנו מחליטים לשדרג את המבנה, בכל מה שקשור לאמצעי בטיחות אש שונים.

אילו אמצעים וכלים יכולים לשרת אותנו

כיום אנחנו יכולים למצוא קטלוג רחב של אמצעים וכלים להגנה מפני דליקות, שריפות, אשר יכולים לשרת אותנו בכל מבנה, בין אם זה מבנה פרטי או אחר. צריך לציין, חלק מאותם אמצעים ופריטים, אמורים להיות מותקנים במבנה כבר בשלב הבנייה. למשל, דלתות אש, ספרינקלרים ועוד. לעומת זאת, יש אמצעים מסוימים שאנחנו יכולים להתקין אותם גם אחרי זה, במידה ויש צורך בכך. למשל, מטפים, שלטים, גלאי אש ועוד.

צריך לציין, בשביל שיועץ בטיחות אש יוכל לעזור לנו הרי שעליו להכיר היטב את המבנה ואת הסביבה, ורק כך הוא יוכל לספק לנו תמונת מצב רחבה, רק כך הוא יכול לספק לנו את כל המידע הנדרש לנו בשביל שנוכל להבטיח שהמבנה אכן יהיה מאובטח במקרה של שריפה או דליקה. למשל, הוא צריך להכיר את הפתחים שיש במבנה, את דרכי המילוט וכן את אופי השימוש שאנחנו מתכוונים לעשות במבנה ואילו חומרים אמורים לאכלס אותו.