מזהים רטיבות בקיר? הכירו את השיטות לאיתור נזילות ללא הרס המבנה

איתור נזילות

הצנרת היא הדבר החשוב ביותר בבית המודרני נכון לכתיבת שורות אלו. אנחנו יודעים, אתם חושבים כי אתם לא יכולים להתקיים בלי חשמל או בלי גז, אבל האמת היא כי מים המגיעים עד הבית ולוקחים את הלכלוך לאורך תעלות הביוב, זו ההמצאה כנראה הטובה ביותר של העת המודרנית.

זהו, תמו הימים בהם נשים היו הולכות לשאוב מים מהבאר, היום אנחנו נמצאים בעידן בו אנחנו יכולים ליהנות משלל היתרונות הקיימים במים זורמים. אנחנו יכולים היום לראות כיצד מים זורמים משפרים את החיים שלנו בצורות רבות. הם מאפשרים לנו לשתות בכל עת, לנקות את הבית ולשמור על היגיינה.

לכן, מה הפלא כי תחזוקה שוטפת של המערכת הזו היא פעולה אותה כל אחד הרוצה לחיות ברווחה חייב לאמץ לחיקו?  אלא שלא מדובר על פעולה קלה כל כך. חלק מהעניין בצנרת היא שמדובר על מערכת צינורות אותה אנחנו לא יכולים לראות. אבל אין זה אומר כי היא לא קיימת. הצנרת שלנו קיימת ועוד איך, נמצאת מאחורי הקירות, נותנת לנו מענה לכל דבר עד שנוצרת תקלה.

תקלה יכולה להיווצר במערכות ישנות שאיבדו את היכולות שהיו להן בעבר, תקלה יכולה להתרחש בגלל חיבור לא נכון של צינורות עוד בשלבי הבנייה, תקלה יכולה לקרות פשוט כי מזיק נכנס אל מאחורי הקיר והחל ללעוס את הצינור, כך או אחרת, רטיבות ונזילות הן מראה שכיח בדירות רבות.

כמו תמיד, חשוב מאוד לשים לב לתקלה בזמן ולתת לה מענה בשלבים מוקדמים

תקלה בה לא מטפלים בזמן תהפוך לגדולה יותר ומשמעותית במידה ניכרת. במידה ולא תבינו מה התקלה יהיה קשה להפנות איש מקצוע לביצוע התיקון. מה גם שלא פעם אי אפשר לדעת מה התקלה במערכת הצינורות מבלי לבצע פעולות פרקטיות שיעזרו לנו בתהליך של איתור נזילות מים.

איתור נזילות מים, בייחוד כאלו המתרחשות מאחורי קירות זו פעולה אותה ניתן לעשות על ידי כמה כלים טכולוגיים שנותנים לנו אינדיקציה על מיקומה המדויק של התקלה. כך, אנחנו יכולים להזמין איש מקצוע ולהגיד לו בדיוק היכן מופיעה התקלה, כך הוא יפתור אותה בלי לעשות נזק נוסף. היום לא צריך לשבור את כל הקיר כדי לדעת מה מתרחש מאחוריו.

איתור נזילות מים בדרך נעשה בשתי שיטות מרכזיות. הראשונה היא על ידי שימוש במצלמה טרמית. כך אנחנו יכולים, בעזרת מצלמה המבחינה בין קור וחום לאתר את מיקום הנזילה, מקום שמטבע הדברים מפיק פחות חום מנקודה בה אין נזילה.

לעיתים, בעזרת חיישנים מיוחדים של כלים מתקמים ניתן לזהות מה תרכובת הגז במערכת מה שגם כן יכול לסמן עבורינו את מיקומה של התקלה.

אל תהססו ואל תמתינו, קראו לאיש מקצוע בזמן.