פרמטרים של עיצוב גינות פרטיות נכון

החלום הישראלי הגדול, עבור לא מעט אנשים, הוא לרכוש בית פרטי עם גינה, בה יוכלו לשבת לשתות קפה בבוקר או ליהנות מארוחת ערב טובה, לשחק עם הילדים והנכדים בסופי שבוע, לארח חברים ועוד. 

על מנת ליהנות בצורה מלאה ומושלמת מהחלום הזה, אזי לא מספיק רק לעבוד ולרכוש או לבנות בית פרטי עם גינה, אלא צריך גם להשקיע בה, כלומר צריך להזמין גורמים מקצועיים שידעו לעצב את הגינה בצורה מקצועית ויפה. באופן כזה שהגינה תהיה מסודרת, יפה, וכן שיהיה ניתן לשלב בה גם אלמנטים פרקטיים וגם אלמנטים עיצוביים יפה. 

לצורך עיצוב גינות פרטיות יש להזמין מומחה שמתעסק בכך, איש מקצוע שיודע לעצב גינות בצורה מקצועית ויפה, בהתאם לתנאי השטח ובהתאם לצרכים ולתנאים שעומדים לרשות בעלי המקום. כמובן שבכל גינה העיצוב יהיה שונה. אפשר לייצר גינות מאוד מרשימות ויפות, אך ורק על בסיס התנאים הקיימים, עם תוספות שונות על פי האפשרויות הקיימות בשוק וכן על פי מה שבעלי המקום מעוניינים ומחפשים. 

לפני שנציג פרמטרים שונים שיכולים להשפיע על עיצוב גינות פרטיות, חשוב להבהיר כאן, שהעיצוב אמור להחזיק מעמד שנים רבות, בתנאי שמתחזקים את הגינה בצורה נכונה. אין טעם להשקיע בעיצוב של גינה אם לא מתחזקים אותה, מטפלים בה ודואגים לשמר את המראה הייחודי שלה. לכן, יש לקחת בחשבון שלא מדובר אך ורק בעיצוב של גינה אלא זה הרבה מעבר לכך, זה דורש השקעה שבועית, חודשית, גם מבחינת עבודה וגם מבחינת כסף. 

פרמטרים לעיצוב גינה פרטית בצורה נכונה

הפרמטר הראשון הוא השטח שעומד לרשותנו. עלינו לבחון מה גודל השטח, כיצד הוא מתחלק, ומה בדיוק אנחנו יכולים לעשות איתו. צריך לציין, גם אם הגינה קטנה, עדיין אפשר לעצב אותה בצורה מאוד יפה ומרשימה, יתרה מזו, אפשר גם להשתמש בה באופן פרקטי. 

הפרמטר השני הם התנאים שעומדים לרשות בעלי המקום, בין אם זה בהיבט הכספי ובין אם זה בהיבטים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על העיצוב של הגינה. 

הפרמטר השלישי הוא כמובן תנאי הגידול. יש הבדל בין גינה שמקימים באזור בו יש משקעים בחורף, יש תנאי גידול, ואת כל מה שנדרש בשביל לעצב אותה בצורה יפה ומרשימה, לבין איזור יבש וצחיח. 

הפרמטר הרביעי הוא סגנון העיצוב, בין אם זה עיצוב קלאסי, מודרני, עיצוב גן בסגנון יפאני, או בכל סגנון אחר. כל אחד יכול לבחור את הסגנון המועדף עליו. סביר להניח שהבחירה תהיה על פי הצרכים והיכולות, אך גם על פי האופן בו רוצים להשתמש בגינה בצורה מעשית. מי שמחפש גינה שאפשר לשחק בה יעצב אותה באופן כזה שהיא תתאים לכך, לעומת זאת, גינה לעיצוב בלבד, נראית שונה לגמרי כמובן.