רכב משוריין – מתי ולשם מה נשתמש ברכב כזה

רכב משוריין

כשאנחנו קוראים או שומעים על רכבים משוריינים, אז הנטייה שלנו לחשוב על רכבים שמשרתים את כוחות הביטחון, בין אם זה בשטחי מלחמה ובין אם זה בשטחים אחרים. שכן חיילים נדרשים להשתמש בסוג רכבים שכזה בשביל לעבור בדרכים עוינות, דרכים בהן הם עלולים לפגוש גורמים שרוצים לפגוע בהם.

זה נכון באופן עקרוני, אך לא רק הם נזקקים לרכבים כאלה. היום אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר אנשים או עסקים שרוכשים רכב משוריין ומשתמשים בו מסיבות שונות. צריך להדגיש, לא מדובר ברכבים בסגנון צבאי בהכרח. לא מדובר בג’יפים או טנדרים צבאיים כפי שאנחנו מכירים מהשירות הצבאי, מילואים או מסרטי מלחמה. מדובר על רכבים שניתן להתנייד בהם בצורה חופשית בכל כביש, בכל דרך, והרבה פעמים הם נראים כמו כל סוג אחר של רכב, אין הבדל בינם לבין רכבים רגילים, לפחות לא במראה שלהם.

צריך לומר, העלייה במספר האנשים שרוכשים ומשתמשים ברכבים משוריינים נובעים מכמה סיבות: ראשית, יש היום הרבה יותר איומים מאשר היו בעבר. זה נובע בין היתר מכך שיש עלייה באיכות החיים וכל מה שזה מביא עמו. שנית, האיומים הם הרבה יותר רציניים מאשר בעבר, בודאי כלפי אנשים שיש להם הון כלכלי גדול, שלישית, הרכבים הם הרבה יותר איכותיים, הרבה יותר חזקים. בעבר לא היה טעם לרכוש רכב כזה, מאחר וההיצע לא היה מגוון, לא היה איכותי מספיק.

חשוב להדגיש עוד נקודה, במקומות מסוימים, רכב משוריין הוא סמל לסטטוס, סמל למעמד מסוים. אם יש לכם רכב כזה ואנשים יודעים את זה אז כנראה שאתם אנשים מאוד רציניים, אנשים שיש מי שרוצה לפגוע בכם.

מי משתמש ברכבים משוריינים ומתי הוא יעשה את זה

אנחנו יכולים למצוא, כאמור, סוגים של אנשים שמבקשים להשתמש ברכב שכזה. למשל, אנשים מהשירות הציבורי אשר עלולים למצוא את עצמם מאוימים על ידי גורמים שונים. במקרים מסוימים המדינה תממן עבורם רכישת רכב כזה, במקרים אחרים, הם ירכשו אותו בעצמם, בין אם זה מטעמי ביטוח ובין אם מטעמים אחרים.

כמו כן, אנחנו נמצא אנשי עסקים רבים שבוחרים להשתמש בסוג רכבים שכזה, בוודאי אנשי עסקים חזקים עם הון כלכלי גדול אשר יש להם אויבים ויריבים שעלולים לפגוע בהם. זה נכון גם לגבי סלבריטאים מתחומים שונים, אשר ירצו להגן על עצמם, בין אם זה מתוך חשש אמיתי או מתוך חשש שאין לו אחיזה במציאות, אך בכל זאת מפחיד אותם.

קבוצה נוספת של אנשים שירצו להשתמש בכלי רכב משוריינים, הם אנשים שנוהגים לנסוע בדרכים ובמקומות מסוכנים. למשל, אנשים שמבלים הרבה זמן בישובים מעבר לקו הירוק, באזורים שנחשבים מסוכנים עבור ישראלים, אז סביר להניח שרכב כזה יכול לעזור להם.