מזון לבעלי חיים – מדוע צריך לתת לכלבים וחתולים את המזון שלהם? 

מזון לבעלי חיים

הרבה מאוד אנשים, מחזיקים כלבים בבית ובשביל לפנק אותם באופן קבוע או מעת לעת, דואגים לספק להם מהמזון שלהם. כלומר, במקום לרכוש עבורם מזון המיועד ספציפית לכלבים, הם מעדיפים לספק להם אוכל שהם צורכים בעצמם.

ישנם לא מעט מאכלים ומרכיבים שיכולים להתאים, גם לבני אדם וגם לכלבים. אם ננסה לתת לכלב בשר, עוף, דגים, אפילו ירקות מסוימים, הם יוכלו לאכול את זה ואף ייהנו מכך. אך אין זה אומר שנכון לעשות את זה. הרי עבורם ועבור חיות אחרות, ייצרו מזון לבעלי חיים.

החשיבות של מזון לבעלי חיים

מעבר להיבטים של הרגלים והתנהגות, כפי שנוכל לראות בהמשך, יש לפריטי מזון אשר מיועדים ספציפית לבעלי חיים, תפקידים שונים בגידול וטיפוח החיה, בפרט כשמדובר על חיות מחמד כמו כלבים וחתולים.

מזון לבעלי חיים, מכיל מרכיבים מסוימים המיועדים לעזור להם לגדול, מיועדים לעזור להם להתחזק. זה נכון כשמדובר על גורים צעירים וכן בשלבים מתקדמים יותר בחיים. המזון נוצר אחרי מחקר קפדני ותוך כדי שימת לב לכל הצרכים של כלבים או חתולים, וכן חיות אחרות, אשר אמורות לצרוך אותו.

מדוע לא נכון לתת לכלבים וחתולים את האוכל שלנו

אם ניתן לכלב או לחתול, מעת לעת חלקי מזון מהארוחה שלנו לא נגרום להם נזק. אך אם נעשה זאת באופן רציף, כל הזמן, אזי שנגרום למספר בעיות שעלולות להשפיע עליהם ועלינו. לכן יהיה נכון להימנע מכך באופן מוחלט.

ראשית, הוא נרגיל אותם שהם יכולים לאכול את האוכל שלנו. אז הם לא ירצו לאכול מהאוכל שלהם. עם הזמן הם יחכו שאנחנו נספק להם מזון. אם לא נעשה זאת, הם עלולים גם לא לצרוך מהאוכל שלהם. שנית, כך נימנע מלספק להם את המזון שהם באמת צריכים לצרוך, קרי מזון לכלבים או חתולים.

כיצד נספק להם אוכל טעים שיתאים להם

אחד ההיבטים שצריך להתמודד איתם בהקשר של מזון לבעלי חיים, בוודאי אחרי שהם צורכים מזון שמתאים לבני אדם, זה עניין האיכות והטעם. ישנם כלבים וחתולים שעלולים להתרגל לאיכות ולטעם של מזון אשר מיועד לבני אדם.

לכן, אנחנו יכולים לערבב עבורם מזון שלהם עם מרכיבים מסוימים משלנו, בין אם זה ביצים, דגים או כל דבר אחר, ואז הם ייהנו ממזון שהוא גם טעים, גם מזין אך גם מכיל את המרכיבים הרלוונטיים עבורם.

תקנו עוד היום מזון מתאים לחיית המחמד שלכם

לשמחתנו, אפשר למצוא היום מגוון רחב של חנויות ואתרי אינטרנט, בהם ניתן לרכוש מזון איכותי לבעלי חיים. לשם כך, יש לבחון את הרכיבים של המזון ולבחון האם הוא מתאים לחיית המחמד שלנו. בין אם זה מבחינת הטעם ובין אם זה מבחינת התוצר שהוא מספק להם