3 טיפים לבחירת צבע פרקט בסלון לפי הפנג שוואי

פאנג שווי עוסק בעיקר במיקום של ריהוט וארגון של חפצים כדי להגיע להרמוניה המושלמת בבית. אך האם חשבתם פעם, מה משמעות הריצוף שאתם בוחרים? האם לצבע שלו יש השפעה על ההרגשה והאנרגיה הכללית בחלל? מסתבר שיש לו המון השפעה! המומחים שלנו ריכזו לכם מספר עקרונות חשובים לריצוף פרקט על פי תורת הפאנג שווי. בואו נתחיל! 

על קצה המזלג, מה זה פאנג שוואי? 

פנג שוואי היא סוג של תורה סינית בת אלפי שנים שעוסקת באיזון וסידור הבית והחפצים השונים כדי ליצור זרימה אנרגטית בריאה. הפנג שוואי מתחשב גם בגורמים כמו צבע, אזור, גובה צורות ובהשפעה שלהם עלינו ועל האנרגיה שמגיעה אלינו. לפי הסינים – כל בית חייב להכיל את חמשת האלמנטים כדי ליצור הרמוניה מושלמת ואלה אש, אדמה, מתכת, מים ועץ. אם אתם מעוניינים לעצב את ביתכם על פי הפנג שווי חשוב להתחיל מהבסיס ממנו רבים שוכחים וזה הריצוף שלנו. 

ריצוף פרקט על פי הפנג שוואי

כאמור בדומה לכל הריהוט והחפצים שיש לנו  גם לבחירת הריצוף שלנו יש השפעה רבה על הפנג שווי. חומרי הגלם, הגוונים, העובי – לכל פרט יש חשיבות שמשפיעים על הצ’י שמשמעותו זה אנרגיית החיים שנמצאת בביתנו. אם אתם לא רוצים לחסום את אנרגיית הצ’י ולזמן מזל, בריאות והצלחה לחייכם – הנה שלוש פרמטרים שחשוב להתחשב בהם כשאתם רוצים להתקין פרקט בביתכם: 

  • צבע: הסינים מאמינים שהרצפה שלנו מייצגת את הבסיס של הבית שלנו, לכן, בשביל ליהנות מאנרגיה הרמונית ורגועה חשוב לבחור בצבעים בהירים ונטרלים כמה שניתן שיוכלו להשתלב בצורה מדויקת עם שאר האלמנטים שמעצבים את ביתכם. לחדרי ילדים מומלץ לבחור בפרקטים עם גוון בהיר ורך.  
  • חומר גלם: על פי הפנג שווי לחומר הגלם יש השפעה רבה על האנרגיה שזורמת בחלל. עדיף להימנע מבחירת חומרים מעובדים יתר על המידה, או ריצוף אריחים – על פי הסינים זה נחשב לחומר “קר” ולא נעים אנרגטית. פרקט – היא בחירה מנצחת כיוון שמדובר בחומר טבעי והוא מעניק חמימות ותחושה של יציבות לבית. 
  • צורה: הכיוון בהם לוחות העץ של הפרקט שלכם מסודר אומר המון מבחינת הפנג שוואי. הכיוון שלהם הוא זה שמנחה את האנרגיה לאן לזרום, לכן, כשאתם במעמד ההתקנה חשוב לסדר אותם בצורה כזו שהאנרגיה תוכל לנוע בחופשיות בכל הבית, בלי חסימות וומבלי לגרום לה לצאת מביתכם כדי ליצור מרחב נעים ומרגיע. לדוגמה, אם מדובר בחלל פתוח ורחב – מומלץ לבחור בפרקט עם צורות מרובעות כדי שנוכל לשמור על אנרגיה שלווה, אם מדובר במסדרון ארוך עם חלון או דלת בקמה – כדאי להניח את הלוחות לרוחב ולא לאורך בשביל לגרום לצ’י להמשיך לנוע בחלל ולא לצאת. 

לסיכום, 

על פי מחקרים רבים הפנג שווי מוכיח את יעילותו היטב בעולם, הוא מבוסס על גורמים ומשתנים רבים לכן אם אתם שוקלים לרצף את ביתכם מחדש עם פרקט, אנו ממליצים לקחת הזמן ולחקור את כל האפשרויות כדי ליצור עיצוב מסורתי, מדויק, יפיפה עם אנרגיות טובות.