החשיבות של גינה מעוצבת

נגיף הקורונה הביא אתו לא מעט אתגרים, אותם אנו מוצאים כמעט בכל תחום בחיינו. צמצום מקורות הפרנסה עבור רבים, הוליד את הצורך בצמצום ההוצאות בכיוונים שונים, אך נדמה שאחד מאלה שלא נפגעו הוא השקעה בבית ובילויים.

עבודת משרד מהבית – סטרס זה בדיוק מה שאנחנו לא צריכים

יותר ויותר ישראלים, וגם עובדים מכל העולם, למעשה, מצאו ומוצאים את עצמם בשנתיים האחרונות עובדים מהבית, במקביל לעבודה במשרד או אפילו במקומה. מדובר בתקופה של אי ודאות, תקופה שנלוות לה רמות סטרס גבוהות מאד. אם עד לפני שנתיים בעלי משרות שונות היו מבלים שעות ארוכות מחוץ לבית, במשרד וגם בפגישות, הרי שעם הקורונה, הכול התהפך והבית, וגם הגינה הצמודה לו, הפכו למוקד הבילוי העיקרי של כולנו. ההורים בבית, הילדים בבית, ונדמה שהכול סובב סביב הבית (לטוב ולרע). נדרש לעיתים גם ריחוק חברתי, מקומות מגבילים את מספר האנשים שיכולים לשהות בהם בו זמנית, כך שכול שנותר לנו הוא להישאר בבית הפרטי שלנו וליהנות ממה שיש. עבור אנשים מסוימים זה חלום. עבור אחרים, הדבר יכול להיות סיוט של ממש או אתגר לא פשוט. 

השפעותיה המטיבות של הצמחייה עלינו

הצמחייה, זו שבתוך הבית וזו שגם בגינה, מביאה אתה לא מעט יתרונות. מעבר לאלמנט הדקורטיבי הנהדר שמביאה איתה הצמחייה התורמת רבות לנראות החלל הפנימי והמרחב החיצוני של הבית, בין אם זו המרפסת ובין אם הגינה. ובתקופה של סטרס, תקופה שבה אנו נמצאים לא מעט שעות בבית, הרי זה מתבקש לשלב צמחייה יפה, ירוקה וגם ריחנית. מחקרים מראים שהמראה הירוק והמלבלב הזה מרגיע אותנו מאד, מוריד את רמות הלחץ ויוצר עבורנו סביבה נעימה במיוחד. סביבה שבה אנו מרגישים נינוחים יותר ויכולים לבצע את עבודתנו כהלכה. מעבר לכך, צמחים משפרים משמעותית את איכות האוויר בבית, מה שרלוונטי מאד לצמחייה הביתית. הם פולטים חמצן החוצה בעת הצמיחה שלהם ולמי שמתגורר בעיר הסואנת, הדבר הוא הכרחי ועוזר לא מעט. 

ריהוט מתאים לגן וניצולו כהלכה

למי שיש גינה צמודה לבית, זה לא הזמן לחסוך. ריהוט גינה הוא הזדמנות לנצל את אותו מרחב חיצוני או אפילו את המרפסת עצמה לטובת שהייה נעימה בחוץ. אפשר לשבת בגינה עם חברים טובים, עם בני משפחה או עם אנשים אחרים ואפילו לעבוד בה כשיש לנו ריהוט נוח, בהתאמה מלאה. מחקרים מראים שהמוח שלנו אוהב להסתכל על דברים יפים, כך שריהוט גן הוא בהחלט הפתרון המתאים והוא יכול, ללא ספק, לתרום לנו בלא מעט מישורים. כיום, בניגוד לעבר מוצעים מגוון רחב של רהיטי חוץ, רהיטים איכותיים, עמידים וכמובן גם מושקעים מאד מבחינה עיצובית. אם אנו רוצים לחסוך בתחומים אחרים, כאן כדאי לנו להשקיע ולחפש רהיטים לגן שיוכלו ללוות אותנו בתקופה של אי וודאות וגם בהמשך. 

לסיכום,

כולנו יודעים עד כמה סטרס מזיק לבריאות וחשוב לשמור על אורח חיים בריא. וכשמדברים על אורח חיים בריא מתכוונים, בין היתר, גם לאפשרות לקחת פסק זמן, לנשום עמוק וליהנות מסביבה ירוקה ונעימה. בדיוק בשביל זה כדאי שנשקיע בעצמנו, נעזור לעצמנו להירגע יותר ונשלב בחיינו את כל מה שאנחנו צריכים לשם כך, כולל גינה מושקעת ויפה. בייחוד עכשיו, כשנגיף לא נעים מרחף באוויר וגורם לחוסר בהירות, הרוגע הזה חשוב יותר מכל, ואפילו הכרחי לנו לבריאות.